YÜKLENİYOR

TEOS MARİNA
HAKKINDA BİLGİ

TEOS MARİNA İŞLETME ve TİCARET A.Ş.

Teos Marina Türkiye’nin ilk “Cittaslow” kenti (Sakin Şehir) seçilen Seferihisar’ın turistik bölgesi Sığacık’ta 21 Haziran 2010 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Teos Marinanın, denizde 480, karada 80 tekne kapasitesi bulunmaktadır. İzmir merkeze 40 km ve Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı’na 50 km yakınında olması ve lojistik avantajları bulunan Teos Marina, tarihi Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kent’in hemen yanı başında olmakla beraber, Çeşme, Kuşadası, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana gibi pek çok turistik cazibe merkezlerine 1 saat mesafededir.

Teos Marina’dan Samos feribot seferleri ile Samos’a ulaşım 2 saat mesafededir. Marinanın içerisinden Samos’a cazip fiyatlarla feribot seferleri düzenlenmektedir. Marinadaki Gümrük Binası’nda Setur Duty Free mağazası bulunmaktadır.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yap işlet devret modeliyle inşa edilmiş Teos Marina, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 5 çıpalı marinaları arasında yer alır. TYHA (The Yacht Harbour Association) 5 Altın Çıpa ile ödüllendirilerek uluslararası standartta kalite güvencesindedir. IMCI (International Marine Certification Institute) 5 Mavi Yıldızlı marinalar arasında dünyada 10’uncu, Türkiye’de 2’nci sıradadır.  FEE (The Foundation for Environmental Education) TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) Mavi Bayrak sertifikalı bir marinadır.

Her türlü bakım onarım hizmetinin sunulduğu çekek sahasında 75 tonluk travellift ile maksimum 7,25 cm genişliğindeki teknelere çekme atma hizmeti vermektedir. Marinanın çok sayıda mağazanın yer aldığı açık konseptli çarşı bölümünde ise cafe ve restoranlar gibi yeme içme üniteleri, eğlence mekanları, butikler, kozmetik mağazaları gibi alışveriş mekanları bulunmaktadır.

TEOS Marina, bozulmamış doğası, tarihi dokusu, yardımsever halkı, doğal ürünler ve yöresel lezzetleri ile ön plana çıkan Sığacık’ın tam kalbinde herkesi buluşturan bir cazibe merkezidir.

FİRMA ÖZELLİKLERİ
Sanayi
Üretim
Ticaret
Hizmet
Dernek
Holding
Limited
Anonim Şirket
Şirketler Topluğu
İthalat
İhracat
Yabancı Ortak
Startup
Teknoloji
Toptancı
Distribütör
GOOGLE
NEWS
YORUM
YAP
ARKADAŞINLA
PAYLAŞ
SAYFAYI
YAZDIR
ŞİKAYET
ÖNERİ
FUAR
ARAMA