YÜKLENİYOR

Fuar İzmir
HAKKINDA BİLGİ

Tarihi boyunca ticari ilişkilerin yoğun yaşandığı bir liman kenti olan İzmir, ülke tarihinin ilk fuarlarına da ev sahipliği yapmıştır. İzmir İktisat Kongresi sırasında düzenlenen "Numune Meşheri", daha sonra "9 Eylül Meşheri" (9 Eylül Mahalli Sergisi) adını almış ve bu sergiler 1. İzmir Enternasyonal Fuarı olarak kabul edilmiştir.

Türkiye’nin ilk uluslararası fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’na “Kültürpark” ev sahipliği yaparken; artan fuarcılık potansiyeline karşılık verebilmek, dünya fuarcılığına yakışır standartlarda bir platform yaratmak ve sektörel etkileşimi en üst seviyeye çıkarmak amacıyla 25 Mart 2015’te fuarizmir kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük, en yeni, en modern fuar merkezi olan fuarizmir’in açılışı, Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı ile yapılmıştır.

fuarizmir, İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri) tarafından işletilmektedir. Dünya fuarcılığındaki gelişmeleri, ülke sınırları içine taşımak amacıyla 7 Şubat 1990 yılında kurulan İZFAŞ; fuarizmir ile fuarcılıktaki öncü rolünü taçlandırmıştır. Her yıl düzenlediği fuarlarla ülke ticaretini canlandırmaya ve uluslararası kalitesini pekiştirmeye devam etmektedir.

Fuar, kongre, seminer veya etkinlik organizasyonları için 330.000 m² alana sahip olan fuarizmir; 4 fuar holü, 4 seminer salonu, 5 toplantı odası, açık sergi alanı, amfi tiyatrosu, fuar meydanı, fuar sokağı, otoparkı, kafe ve restoran alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine kapsamlı bir tesis sunmaktadır.

Rakamlarla fuarizmir:

• Son teknoloji donanımlarla sağlamlaştırılmış teknik alt yapıya sahip 4 adet hol

• 330.000 m² toplam alan

• 119.400 m² açık ve kapalı sergi alanı

• 15.600 m² fuaye alanı

• 93.000 m² (2.500 araç) otopark

• 16.000 m²’lik alanda kafeler ve restoranlar

• 4 seminer salonu

fuarizmir, “fuarlar kenti” olarak anılan İzmir’in sahip olduğu” bilgi”, “beceri” ve “deneyim”leri, İzmirlinin dostluğu ile çatısı altında birleştirerek uluslararası alanda marka değerini artırmaya devam etmektedir.

FUAR ALANI TEKNİK ÖZELLİKLER
Açık Alan M2
-
Kapalı Alan M2
-
Otopark Kapasite
-
Konferans Salonu
-
FUAR ALANI ÖZELLİKLERİ
Kapalı Alan
Açık Alan
Açık Otopark
Kapalı Otopark
Sergi Alanı
Işıklandırma Sistemi
Gösteri Merkezi
Konferans Salonu
İklimlendirme Sistemi
Işıklandırma Sistemi
Ses Sistemi
Güvenlik Hizmetleri
Güvenlik Hizmetleri
Stand
Elektrik
Su
WC
GOOGLE
NEWS
YORUM
YAP
ARKADAŞINLA
PAYLAŞ
SAYFAYI
YAZDIR
ŞİKAYET
ÖNERİ
FUAR
ARAMA