YÜKLENİYOR

Marble İzmir, kapılarını açtı.

Marble İzmir, kapılarını açtı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı

Doğal taş sektörünün en büyük küresel buluşması Marble İzmir - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 26 - 29 Nisan 2023 tarihleri arasında sektörün profesyonellerini bir kez daha fuarizmir’de bir araya getirecek. Bu yıl 28.’si gerçekleştirilecek olan Marble İzmir’de, hollerin ve dış alanın tamamı tahsis edilmiş durumda. Yeni tahsis edilen alanlarla birlikte 150 bin metrekareyi aşan, bin 100’ün üzerinde katılımcının yer alacağı fuarda, açılmasına bir ay olmasına karşın sektörün yoğun talebi nedeniyle boş yer kalmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, sektöre katkı sağlamaya, Türk doğal taşının dünyaya açılan kapısı olmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından katılımcısı, yerli ve yabancı ziyaretçi sayısıyla öncü olan Marble İzmir, 2022’de 2 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşıp geçen doğal taş sektörüne, yeni hedeflere ulaşması için katkı sağlayacak. Katılımcı ve ziyaretçilerden alınan geri dönüşler ile gelen talepler doğrultusunda açık ve kapalı tüm alanlar bu yıl da katılımcıların kullanımına tahsis edilecek. Fuarda, tüm doğal taş firmaları fuarizmir’in kapalı hollerinde yer alırken C holünün büyük bir kısmı ile D holünün tamamı teknoloji firmalarına tahsis edilecek. Blok mermer alanının büyüklüğü de geçtiğimiz yıla oranla artırılırken işlenmiş doğal taş sergi alanı için de geçici bir kapalı alan oluşturuldu.

1995 yılında doğal taş sektörünü Kültürpark’ta buluşturarak ilki yapılan Marble İzmir Fuarı’nın ilk yılında toplam doğal taş ihracatı 77 milyon dolarken fuarın da katkısı ile Türkiye’nin doğal taş ihracatı 2022’de 2 milyar 96 milyon dolar olarak gerçekleşti. Doğal taş ihracatının can damarı Marble İzmir, sektörü, sektör de fuarı büyütürken son 10 yılda doğal taş ihracatı, Türkiye ekonomisine milyarlarca dolarlık katkı sağladı. 2022 yılında yerli ve yabancı bini aşkın firmanın katıldığı Marble İzmir’i, Türkiye’nin dört bir yanından ve 145 ülkeden yerli ve yabancı 78 bini aşkın kişi ziyaret etti. Ülkemizin doğal taş zenginliklerini Türkiye ve dünyanın dört bir yanına tanıtan Marble İzmir, 2023 yılı için de doğal taş ihracatının can damarı olmaya devam edecek.


Marble İzmir, kapılarını açtı.
Kategori : Fuar , Sektör
İlişkili Fuar : MARBLE İZMİR
Yayınlanma Tarihi : 2023-04-26 11:53:04
Görüntülenme : 611
Haber Etiket :
Değerlendirme için
Üye Girişi Yapın
GOOGLE
NEWS
YORUM
YAP
ARKADAŞINLA
PAYLAŞ
SAYFAYI
YAZDIR
ŞİKAYET
ÖNERİ
FUAR
ARAMA