YÜKLENİYOR

Dijital fitness sektörü hızlı büyüyor

Dijital fitness sektörü hızlı büyüyor

Fitness sektörü, pandeminin de etkisiyle hızlı bir dijital dönüşüm sürecine girdi. Buna ek olarak spor alışkanlıkları kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmeye başladı. Yoğun hayat temposu içinde fitness zincirleri de müşterilerine daha esnek hizmetler sunar hale geldi ve dijital dünyaya uyum sağladı. Avrupa'da spor salonu gelirleri 2019 yılında 29 milyar euro iken, 2022 yılında %40 düşerek 17 milyar euro'ya geriledi. Türkiye'de dijital fitness sektöründe 2025 yılında %23,7'lik bir büyüme bekleniyor. Fitness merkezlerinin çoğunun, çevrimiçi dersler sunarak ve evde egzersiz için fitness uygulamalarını entegre ederek 'dijital fitness' trendine uyum sağlaması ve böylece abone sayısını artırması öngörülüyor.

Zaman ve hijyen gibi sorunlardan dolayı spor salonlarını tercih etmeyen bireyler için kişisel koçluk, dijital antrenman içerikleri sunan ve tüm ekipmanları tek bir yerde toplayan taşınabilir fitness stüdyosu Woxis Home Studio, fonbulucu platformunda yatırımcılarla buluştu. Paya dayalı kitle fonlama modeliyle şirket paylarının %10'unu yatırımcılara arz ederek 2 milyon 250 bin TL finansmana ulaşmayı hedefleyen girişim, 26 Mayıs'a kadar fon arayışını sürdürecek.

Woxis ekibi dijitalleşen, bireyselleşen ve gelişen sektörde 15 yıllık Ar-Ge tecrübesi ile ileri seviyede inovatif ve yerli bir teknoloji geliştirdi. Girişimin amacı, kısa zaman içinde bu yenilikçi ürünü hem ülkemizde hem de global pazarda satışa sunarak dijital fitness sektörünün önde gelen markalarından biri olmak. 2,5 kg ağırlığında olan ve 30 kilograma kadar kuvvet sağlayabilen Woxis Home Studio, özel aparatları ile 200'den fazla egzersizi bir spor salonuna gitmeye gerek kalmadan kullanıcıya sunuyor. Fiziksel özelliklerinin yanında dijital koçluk uygulamasıyla kullanıcının antrenman verilerini analiz ederek kullanıcıya yol gösteriyor ve bir eğitmene olan ihtiyacı azaltıyor.


Dijital fitness sektörü hızlı büyüyor
Kategori : Sektör
Haber Sektör : Enerji , Girişimcilik , Spor
Yayınlanma Tarihi : 2023-03-28 11:13:47
Görüntülenme : 231
Haber Etiket : woxis , fonbulucu , spor , girişim , kampanya
Değerlendirme için
Üye Girişi Yapın
GOOGLE
NEWS
YORUM
YAP
ARKADAŞINLA
PAYLAŞ
SAYFAYI
YAZDIR
ŞİKAYET
ÖNERİ
FUAR
ARAMA